| asassinul a întrebat:

Buna,as vrea sa imi fac un site de jocuri online gen: y8, miniclip.Dar pe cabanova au o tema faina pe care am lucrat,dar nu stiu cum sa introduc jocurile.Iar pe ucoz au ei mod pentru site de jocuri online,il instalezi si gata, dar nu au teme faine.Stiti cum sa fac pe cabanova sa bag jocurile sau cum sa scot o tema?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Primul lucru ce trebuie să îl iei în calcul înninte de a demara proiectul este dacă ai acoridul producătorilor jocurilor respective de a le posta în mod public pe internet. Dacă nu ai așa ceva atunci din start nu e o idee bună să te apuci de asta,. Cine are astfel de site-uri au și dreptul de autor cumpărat de la acești, copyright ce implică costuri deloc mici, apoi ceie ce au astfel de site-ri nu folosesc platforme de creere site-ri în gen Google Sites, ucoz, yolla sau altele de genu, ci crează un site dedicat, stocat pe un host dedicat(plătit), scopul lor fiind comercial, adică banul nu distracția.Succes

| Brotacelul a răspuns:

Pe www.ucoz.ro stii ca poti sa-ti personalizezi site-ul dupa bunul plac, nu? Au sabloane standard insa nu te impiedica nimeni sa le modifici :)

| Alinaka a răspuns:

Jocuri gen y8 sau miniclip http://www.xjocuri.com/jocuri-y8.html sunt destul de interesante.