Întrebare recomandată | cxwatercolour a întrebat:

As vrea sa-mi raspunda cei care se pricep cat de cat la aparate de fotografiat.Am de ales intre 2 aparate : unul Nikon, iar celalalt Sony. Link-urile le voi lasa aici si as vrea sa-mi spuneti care dintre ele este mai bun. Multumesc! :o3

Nikon: http://www.emag.ro/......EQFHTBBBM/

Sony: http://www.f64.ro/......cator.html

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Eu nu as lua Sony, poate sunt subiectiv, dar din punctul de vedere al brandului iti ofera doar suport prost si service scump...

Daca doresti control manual (cum are modelul de la Sony iti sugerez sa te uiti la un Fuji, S4000 de exemplu) sau daca te impaci mai bine cu modul auto iti sugerez varianta cu Nikon-ul, dar nu cel pus de tine, ci acesta:
...ncarcator/

Beneficiaza de o oferta, a ajuns la un pret foarte bun pentru ceea ce ofera si daca analizez bine specificatiile, diferentele nu merita banii in plus pana la L810.

| Snapped a răspuns:

Aparatele sunt destul de asemanatoare. In primul rand Sony are un obiectiv mai luminos. La zoom minim intra prin el 33% mai multa lumina. Mai multa lumina = poze mai bune. In al doilea rand Nikon inregistreaza video doar HD. In al treilea rand Sony are o plaja de expunere mult mai mare. Recomandarea mea: Sony.

| alexandrusp a răspuns:

Sony.am si eu le face foarte clare