| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu care este diferenta dintre Nikon si Nikon Coolpix
si care este mai bun si mai practik fotoaparat digital cu acumulator sau baterii

! si inca ceva Nikon d40 si Nikon Coolpix L110 este vreun profesionist sa-mi spuna care este mai bun! multumesc anticipat! astept raspuns

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nikon e marca. coolpix e modelul. dupa caracteristici d40 pare mai bun

| Petronela a răspuns:

Nikon

| Marina01 a răspuns:

Iti explic eu! Nikon coolpix spre deosebire de un Nikon D40 sa zicem, este un aparat compact, adica claritatea lui se masoara in MP, ca si la telefon, aparatele DSLR sunt aprate care scot poze profesionale si au obiectiv detasabil! Deci coolpix este compact iar D40 profesional, este clar ca daca vrei poze frumoase si ai o pasiune pentru poze artistice aparatul profesional este cea mai buna alegere dar si considerabil mai scump!