| lory_5616 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum imi instalez google pe telefonul mobil pentru ca am wairless si nu pot sa intru pe internet.Va rog dati raspuns. Dau Funditahappy

3 răspunsuri:
| Rested a răspuns:

Trebuie sa te conectezi la un router.

| Rested a răspuns:

Ca sa te conectezi la internet de pe telefon ai 4 variante:
-activezi optiunea Web`n Walk (daca ai cartela Frog)sau internet pe mobil cu 50, 100, 250 MB trafic de date sau mai mult,depinde de optiune.
-te conectezi la un router wireless (ori iti cumperi unu ori te conectezi de la vecini,cafenele,restaurante etc.)
-iti transformi calculatorul in emitator wireless, pentru asta ai nevoie de placa de retea wireless sau de un adaptor wireless usb, programul connectifi si windows 7 instalat.
-te conectezi la un pc/laptop cu un cablu de date USB special.

in fine cred ca mai sunt variante...