| zapa1 a întrebat:

Astazi am reinstalat windowsul (xp) si acum nu-mi mai merge sunetul si am incercat si cu cd-ul, dar nu se instaleaza, apare o eroare.Nu pot nici sa micsorez pictogramele sau paginile web.Ma puteti ajuta, va rog? puteti sa-mi expicati detaliat cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna zapa
Problema ta este de la dirvere, nu sunt instalate nici cele video nici cele audio.
Dupa ce instalezi windows trebuie sa instalezi driverele placilor. Incepe cu placa de baza, apoi in ce ordine vreio video, audio, retea.
Driverele le gasesti pe cd-uri care au venit odata cu calclatorul, daca nu pe net, dar ia doar de pe situl producatorului.
Daca nu te descurci apeleaza la un prieten priceput, nu e envoie de service.
Bafta

5 răspunsuri:
| Zaxo7 a răspuns:

Nu stiu incerca sa descarci Aida32 de pe net si vezi ce draivere de sunet si video ai si descarcale si instaleazala daca nu merge Reinstaleaza din nou windowsul cum mai multa atentie si daca tot nu merge cacate in el de windows xp si instaleaza windows 7 e mai bun si isi ia draiverele singurwinking

| adrian550 a răspuns:

Incearca sa gasesti o persoana care sa te ajute, cineva priceput in calculatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru sunet trebuie sa iti instalezi un driver.
am avut si eu aceeasi problema cu sunetul pe laptop dar la windows 7.
ai putea avea noroc pentru ca sunt mult mai multe drivere de xp decat de 7 sau vista.
cat despre paginile web sau pictograme ...incearca cu properties.big grin succes!

| FlorianPop a răspuns:

Buna! Ai Formatat discurile si ai facut Partitia cand ai instalat? DAk nu Iti recomand sa instalezi iar si sa le faci!

| r4r3ShEm4nu3L a răspuns:

Cum zice si catalin, poti dounloada driverele citind seria de pe placa de baza, dai search e google si downloadezi dupa care intalezi sunetul downloadand Direct X