| KaTtY a întrebat:

Buna!
au umblat verisorii mei la calculator si nu stiu ce au facut ca mi-a disparut bara de jos.
cine stie cum sa pun bara inapoi?
dau fundita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Taskbar and Start Menu/Taskbar si bifezi Lock the taskbar, dai Apply si OK. Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi sa nu fie pe auto-hide.Ca sa verifici, plimba-te cu mousul pe laga ecran, in jos si daca e pe auto-hide va aparea.
Plimbate in josul ecranului si daca iti va aparea o sageta trage in sus de ea si iti va aparea.
Intra in Start>control panel>appearance and themes>taskbar and start menu>si debifeaza autohide taskbar...sau ce mai scrie pe acolo.
Sau daca ti-au disparut si icoanele dp desktop dai "ctrl+alt+del" si dai click pe tab`ul "Applications", dai "New Task..." si scrii "explorer" ( fara ghilimele)

| alexmircescu13 a răspuns:

Apasa ctrl+esc. Ar trebui sa-ti apara meniul de start. De aici selectezi Settings > Control Panel > Taskbar and start menu, mergi pe tab-ul Taskbar, pui bifa pe Lock the taskbar si scoti bifa de la auto-hide. Daca nu merge cu ctrl+esc, dai click dreapta undeva pe desktop, new > shortcut. In fereastra care apare scrii control. Dai next si finish. In felul asta ai creat un shortcut catre control panel. Intri in el si selectezi Taskbar and start menu. Restul e la fel. Succes!

| ღNameღ a răspuns:

Apasa pe f11 si o sa fie la loc,. succes

| Stefy_2979 a răspuns:

Intri in control panel. dai click pe taskbar and start menu...si acolo debifezi auto-hide the taskbar...:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dai click dreapta pe bara si te duci la propietati si de acolo scrie auto hide bar vezi ac e bifata o debifezi dai apply si gata happy succes