| agent00o a întrebat:

Ce operator de internet mi-ati recomanda sa folosesc in afara de IE si daca e mozzila sau opera ziceti va rog si cat

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca Mozilla Firefox, Google Chrome si Opera sunt browsere de internet cam la fel de bune, nu exista o opinie unanima in privinta lor, respectiv care este cel mai bun. Oricum poti sa ai pe calculator cate browsere vrei, nu se impiedica unul pe altul, in afara faptului ca iti cer sa spui care este implicit (principal, fiecare ar vrea sa fie). De exemplu eu am 3 browsere si le folosesc pe fiecare pentru anumite treburi, IE pentru meciuri online, Google Chrome pentru restul iar Mozilla Firefox il foloseste sotia, fiindca s-a obisnuit cu el si acesta este si browserul implicit. Cate iti pui mai depinde si de spatiul liber pe harddisk, in partitia C. Daca intri pe site-ul oficial al fiecaruia o sa vezi ultima varianta, la Mozilla Firefox exista doua, una stabila 3. 6. 12 si una beta, respectiv 4 beta 7, eu o am pe prima, ti-am spus ca asa este obisnuita sotia.Numai bine!

| cosmon a răspuns:

Se numeste browser nu operator, si dupa parerea mea google chrome este cel mai rapid!

| Monique1 a răspuns:

Google Chrome.
:X