| ʏօռʊȶ a întrebat:

Ce pot face ca sa descarc cu viteza maxima 1mb? Acum descarc cu 620 kl si stiu sigur ca viteza mea maxima e 1mb. Dupa ce imi reinstalez windows-ul viteza imi scade, alta data era de 1 acum dupa instalare e 620 ce pot face? Funda 4 Help!

Răspuns Câştigător
| ElJoKeR a răspuns:

Ok ai schimbat windowsul si zici ca este mai rau.
Atunci iti raman cateva lucruri de facut
schimbi placa de retea iar daca nu iti merge in parametri normali vb cu providerul sa iti mareasca semnalul ai tot dreptul atata timp cat ai 8mb in contract iar tu nu beneficiezi de ei chiar daca spui ca ai atins cu torrentul viteza maxima
in ce spui tu inainte trageam cu 1 mb acum cu 620 poate fi din cauza la tracker nu tot timpul tragi bine daca nu ai seeds si sunt pagini de net unde poti trage mai mult mai putin depinde de cat de incarcata este banda de la 1 mb la 620 nu este diferenta cand downloadezi diferenta este intre 10mb si 3 mb sa zicem dar fa ce ti-am spus schimba placa de retea iar daca tot nu merge cum vrei tu suna la romtelecom si spune-le ca nu ai semnal suficient pentru a beneficia de acel trafic de 8mb/s (sau cat ai tu) indiferent ca esti la oras sau la sat ai un modem banuiesc ca ai conexiunea prin DSL asa ca dale un telefon si lamureste problema este cel mai eficient

9 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Schimba windowsul, poate asta are ceva
cauta unu white pe internet
daca nu merge, suna operatorul

| ElJoKeR a răspuns:

Viteza ta de descarcare este doar 1 mb? banuiesc ca folosesti stick pentru net odata ce descarci cu atat desi daca nu ma insel viteze unui stick este in jur de 25 mb in fine incerc sa te ajut dar te rog da-mi mai multe detalii deoarece nu inteleg de ce doar 1 mb

dar sa fiu mai exact si sa las viteza deoparte sunt agenti de net care iti scad rata de transfer in functie de cat o folosesti iar in fiecare luna se reseteaza si o ia de la capat asta stiu ca se rezuma cel mai mult la stick-urile de internet daca nu suna providerul tau de internet si lamureste problema la 1 mb viteza ta maxima nu inteleg de ce atat de putin

| ʏօռʊȶ explică (pentru ElJoKeR):

Am adaugat detalii.

| ʏօռʊȶ explică (pentru ElJoKeR):

Vezi detaliile

| ʏօռʊȶ explică (pentru ElJoKeR):

Am sa incerc, dar seed-uri sunt caci descarc de pe pirate...vad eu mersi!

| ʏօռʊȶ explică (pentru ElJoKeR):

Dupe ce am facut un test de viteza pe speedtest vad ca acum descarc cu 1mb!laughing sunt fecit nu stiu ce are poate de la niste drivere pe care le-am adaugat? Oricum sunt fericit!

| ElJoKeR a răspuns (pentru ʏօռʊȶ):

Ok ai schimbat windowsul si zici ca este mai rau.
Atunci iti raman cateva lucruri de facut
schimbi placa de retea iar daca nu iti merge in parametri normali vb cu providerul sa iti mareasca semnalul ai tot dreptul atata timp cat ai 8mb in contract iar tu nu beneficiezi de ei chiar daca spui ca ai atins cu torrentul viteza maxima
in ce spui tu inainte trageam cu 1 mb acum cu 620 poate fi din cauza la tracker nu tot timpul tragi bine daca nu ai seeds si sunt pagini de net unde poti trage mai mult mai putin depinde de cat de incarcata este banda de la 1 mb la 620 nu este diferenta cand downloadezi diferenta este intre 10mb si 3 mb sa zicem dar fa ce ti-am spus schimba placa de retea iar daca tot nu merge cum vrei tu suna la romtelecom si spune-le ca nu ai semnal suficient pentru a beneficia de acel trafic de 8mb/s (sau cat ai tu) indiferent ca esti la oras sau la sat ai un modem banuiesc ca ai conexiunea prin DSL asa ca dale un telefon si lamureste problema este cel mai eficient

| JapanPRO a răspuns:

Viteza Downloadului/uploadului la internet poate fi influentata de mai multi factori (windows configurat gresit, nu ai programe instalate corect sau nu sunt programele necesare instalate, virusi)
Insa dupa cum ai spus si tu ca "ai viteza MAXIMA" de 1 MB, asta insemnand ca tu nu poti sa downloadezi de pe nternet cu mai mult de 1 MB. in schimb cu mai putin poti.
Ir ca sa te lamuresc in legatura cu viteza de 600 kb/s, sunt sigur ca nu e nimic din pc tau de vina ci cel ce iti da internetul. de obicei pentru atragerea de clienti firmele ofera pentru inceput (2-3 luni) gratuitate si chiar viteza de 1 MB prevazut in contract; dupa o anumita perioada ei iti micsoreaza banda de internet / viteza de download

| ʏօռʊȶ explică (pentru JapanPRO):

Nu e de la cei de la net deoarece il am de mai multi ani si asa a fost mereu.

| Mytza1997 a răspuns:

Nu stiu exact, dar ce sfat pot sa iti dau, daca vrei sa descarci cu viteza maxima primul lucru este sa nu mai ai nimic deschis adica alte siteuri, facebook etc.