| Criiiisss a întrebat:

Ce sa imi cumpar : un telefon cu tastatura qwerty sau unul cu touch screen.Cateva avantaje si dezavantaje ...va rog.
Ms anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| SuntUnCartof a răspuns:

Iti recomand unul cu qwerty pentru ca daca iti iei cu touch...
ex.:daca iti iei cu touch si il scapi pe jos...papa telefon
daca iti plc mult sa scrii mesaje iti recomand qwerty pentru ca probabil stii ca literele sunt in aceiasi ordine ca cele de la tastatura calculatorului
ehe la touch nu e mare chestie...dai cu degetu' mare lucru rolling on the floor
eu iti recomand qwertywinking

16 răspunsuri:
| ANDREYandrey1 a răspuns:

Eu zic cu tastatura qwert deoarece este mai rezistent ca si unul cu touchscreen.Am avut si eu un LG ku990i si m-am lamurit in legatura cu touch-ul.

| andreea_2617 a răspuns:

Eu am cu touch screen si ma enerveaza cand tastez mai ales la mesaje acum tu decizi mult succes

| xXAMAXx a răspuns:

Tastatura qwerty o sa te deranjeze e mai mult pentru firme nu prea ai ce face pe el.Dar pe touch screen e mai bun decat qwerty l-am incercat pe am2 si touch screen imi place mult mai mult. Fundita!

| lovevampire18 a răspuns:

Cele cu tastatura qwerty te ajuta sa scrii mesaje mai repede iar cele cu touch screen poti umbla mai repede si mai usor dar se strika foarte repede. Funda?

| Denysse2000 a răspuns:

Sall! Eu sincer ti-as recomanda unul cu tastatura qwerty pentru ca telefoanele cu touch screen se strica foarte repede, adica dupa putin timp incepe sa nu-ti mai functioneze ecranul.Majoritatea colegelor mele au cu touch, insa nu le-a tinut nici macar 2 luni.Mie una cele cu touch mi se par mai finute si mai ''interesante'', insa degeaba daca nu tin...

| marionettetolife a răspuns:

Qwerty celalat se strica foarte repede te asigur am avut 4 si toate sau stricat. sad

| cristina100ify a răspuns:

Cumpara un telefon cu tastatura qwerty pentru ca touch screen se strica in cateva zile sau luni.

| vali54 a răspuns:

Eu as zice unu cu tastatura qwerty ca poti sa scrii sms mai repede asta e avantaju dar este un pic mai greu sa ajungi in meniu dar cu un touch screen ajungi in meniu mai repede si desavantag cand faci poze trebuie sa apesi pe ecran si se misca si nu e bine, dar daca iei un iphone nu ai nici o greutate ca e touch screen si are tastatura qwerty si azerty in el si de obicei cu tastatura qwerty are mai multi megapixeli decat un touchscreen si qwerty are o memorie mai mare si plus cititor de carduri da si touch screen are card da e misto sa iei un Nokia E72 arata super tare si are aplicati multe si memorie mare eu il am si e foarte tare

| catalin1998_4440 a răspuns:

Unul cu tastatura qwerty este bun dar cel su touch screem este foarte bun, crede-ma am avut pala cu tastatura qwerty si nu mi-a placut de loc acum al am pa asta cu touch screem si imi place tare mult

| 天使 a răspuns:

Daca ti-ai lua cu touch screen il pui in buzunar si din cauza miscarilor pe care le faci cand te msiti eranul telefonului poate sa se strice cel mai bine ar fi daca ti-ai lua cu tastatura qwerty
si eu am un telefon cu tastatura qwerty si nu am nici o problema cu el
sperc ca te-am ajutathappy

Răspuns utilizator avertizat
| mircea_5116 a răspuns:

Depinde la ce vei folosi telefonul, eu personal la iphone 4 tastatura este fiabila, daca stai foarte mult pe retele sociale ti-as recomanda cele fara, dar doar unele smartphones sunt cu ecran fiabil, in principiu, cele cu.

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el...eu zic sa iti iei un telefon ce combina qwerty cu touchscreen, nu vei fi dezamagita!

daca vrei mai mult pentru mesaje ia qwerty...pe touch scrii foarte greu

daca vrei pentru jocuri mai noi, internet sau alte aplicatii ia touch

| Narcis2007 a răspuns:

La touch normal daca iei un telefon care se vinde la kg si il mai siscapi de n ori se strica...eu am un touchscreen+qwerty(Nokia n97) de vreun an jumate si n-am avut nicio problema

| Sicmao a răspuns:

De ce nu-ţi iei un telefon care le are pe amândouă? Ştiu un singur telefon de genul dar pariez că sunt şi altele : Alcatel OT 880

| robertza a răspuns:

Nici eu nu stiu ce telefon sa imi iau cu touch screen sau cu tastatura qwerty.dar cred ca o sa imi iau unul care le are pe amandoua, asa ca sper sa fie bun Samsung S5330 wave, pentru ca pe acesta as vrea sa il cumpar. big grin