| myrunna13 a întrebat:

Buna happy. Cine imi poate zice un obiectiv bun pentru. un Canon EOS 600D. care sa faca poze bune si foarte aproape. gen la ochi thinking

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Teleobiectiv pentru macro? laughing Glumesti? 70-300 are distanta minima de focus de 1.5m. laughing

Pentru a micsora distanta de focus ai nevoie de un tub (set de tuburi) de extensie montate pe obiectivul kit (18-55, 18-105 sau ce bazaconii mai au astia de la Canon). laughing

| Pimpux a răspuns:

De ce buget dispus in primul rand. cred ca nu ai idee cat costa un obiectiv bun. Minim 1000 de euro

| myrunna13 explică (pentru Pimpux):

Nu conteaza happy.

| Pimpux a răspuns (pentru myrunna13):

Ia-ti un teleobiectiv atunci 70-200 cu f2, 8