| Lkaoeodj a întrebat:

Bună, cineva din clasa mi-a furat telefonul, știți o aplicație de localizare a telefonului?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Degeaba există dacă nu e deja instalată și activă pe telefonul tău

| Lkaoeodj explică (pentru sierra1):

Nu m-am gândit ca o sa am nevoie, ma gândeam ca exista aplicații și pentru telefoane pierdute/furate

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mergi la Politie, ca au ei aplicatii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sper ca ai spus dirigintei.
Nici ceilalti colegi nu sunt in siguranta daca aveti un hot printre voi. Stii vorba aia: Azi un ou, maine un bou.

| tonyc7 a răspuns:

Daca ti l-a luat cineva din clasa, se poate afla usor cine a fost. Sunt metode politienesti de a da hotul de gol.

| Violleta2022 a răspuns:

Localizarea telefonului cu GPS-ul se poate face numai daca parintii aveai deja platit si instalat acel serviciu de localizare.
Acum nu-i nimic de facut, ca nu mai ajuta nici o aplicatie, fiindca nu mai ai telefonul s ao poti instala pe el, ca sa-l poti gasi.
Se anunta diriginta clasei si eventual Politia, se face perchezitie si nu pleaca nici un copil din clasa, pana nu se gaseste telefonul.

| NLS a răspuns:

Pe orice telefon cu Android exista aplicatia necesara,
se numeste Google Find my device.

Problema e ca:

ea trebuie sa fie activa. Eu de exemplu am dezactivat-o, sa mai economisesc baterie, si pentru ca am grija de telefon.

hotul o poate dezinstala.

| LisaJulie a răspuns:

De ce nu ai declarat asta dirigintei tale sau directorului? Nimeni sa nu mai plece din scoala pana nu imi recuperez telefonul, nu sa pleci acasa cu telefonul furat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic