| LoveLife_9404 a întrebat:

Buna happy Cum as putea sa imi sterg un id de mess sau macar as putea? Urgent! Funda + Vot Mersi anticipat :*

5 răspunsuri:
| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Nu poti sa il stergi
ai putea sa nu il mai folosesti

| ninita a răspuns:

Pai daca nu vrei sa mai vb cu pers respectiva,iti notezi exact id pe o hartiuta.dai click dreapta si te duci jos unde scrie delete. apoi te duci sus in stanga unde scrie messenger,dai click pe Preferences, in stanga o sa-ti apara o lista, dai la Ignore List.In dreapta o sa-ti apara un buton pe care scrie Add si tu trebuie sa dai click pe el si sa introduci persoana cu care nu vrei sa mai vorbesti.
daca te razgandesti cu privire la respectivu/respectiva, intri la fel, te dai duci Ignore List si in loc de Add dai Remove...
Acum eu nu prea am inteles daca tu vrei s stergi un idd de-al tau sau pe id tau e o pers cu care nu vrei sa mai.
caci cu cred ca poti sterge cumva.
sper ca te-am ajutathappy

| Valenttina a răspuns:

Pai nu cred ca poti sa il stergi. Eventual iti faci altul si pe acela nu mai intrii atunci se va intelege ca nu il mai ai.Altfel nu se poate sterge. funda?:*

| PhoenixSoul a răspuns:

Da, poti.

1. mergi pe http://edit.yahoo.com/config/delete_user
2. introdu username-ul si parola
3.ti se va cere din nou sa introduci parola. introdu-o si dupa aceea click pe "Terminate this account".

P.S: este posibil ca cei de la Y! M sa permite unui alt user sa se inregistreze cu fostul tau nickname.

| Oxii11 a răspuns:

Salut LoveLife! Acceasta este o intrebare foarte buna! si eu am vreo 3 iduri de messenger si m-am tot intrebat cum sa le sterg. Dar am cautat. Si raspunsul este ca nu se poate. sad