| ramy4ever a întrebat:

cum fac si eu sa pot scrie in word matematic. adica cu linie de fractie, ridicare la putere etc? va rog frumoss. daca stiti ajutati.ma am nevoie urgent. Multumesc! :*

3 răspunsuri:
| EpicSmile a răspuns:

Cauta daca esti in word sus la Insert>> Symbol. Acolo gasesti simbolul pentru. ridicare la patrat si linie de fractie. Cauta bine sunt multe

| Crucified a răspuns:

Insert object -> Microsoft Equation -> Fraction and radical templates
Apoi apeşi pe prima din stânga.

| Crucified a răspuns:

De fapt, am zis că apeşi pe prima din stânga pentru acea linie de fracţie. Restul te descurci tu.