| elena_3173 a întrebat:

cum pot creea un grup pe facebook in care sa introduc persoanele care ma intereseaza pe mine si ceilalti sa nu vada ca am facut acel grup si sa nu se introduca in el. funda

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Pai mi se pare ca exista 3 tipuri de grupuri pe facebook.
1. Deschis. Tu il faci dar e accesibil pentru toata lumea (poti sa vezi ce scrie e in grup fara sa fii membru)
2.Inchis. Un grup in care nu poti intra dar stii ca exista si poti vedea membri grupului iar doar membri pot vedea postarile
3.Secret. Cei care nu sunt membri, nu stiu ca exista. Membri ii poti baga tu sau membri pot baga membri noi.
Dupa ce iti faci in grup, sus in dreapta dupa notificari e un fel de rotita. Apasa acolo si alege editeaza grup. O sa-ti apara confidentialitate si cele 3 : deschis, inchis, secret.
Dupa spusele tale vrei ca grupul sa fie secret. Atunci alege varianta si da pe salveaza.

1 răspuns: