| •• a întrebat:

Buna cum pot face un Logo (ca sa il aplic pe o poza ca un fel de insigna cu un aparat foto si numele meu) plz fundita:X

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cea mai usoara metoda
Intra aici si pune-ti un watermark personalizat pe o poza
http://www.picmarkr.com/index.php
Se pot uploada maxim 5 poze in acelasi timp, cu conditia ca marimea acestora sa nu depaseasca 25 Mb. Se poate face, optional, si un resize al pozelor uploadate.

Pasul 2 ne pune in fata a 2 optiuni:prima optiune este de text watermark care la randul ei permite diferite grade de opacitate si combinatii intre text alb cu fundal negru si invers, in acelasi timp exista si posibilitatea de a alege pozitionarea watermarkului in cadrul pozei; a doua optiune este de image watermark unde puteti uploada imaginea pe care o doriti, sa apara ca watermark.
Mai exista de asemenea si varianta de tiled watermark in varianta text sau imagine care presupune dispunerea imagini sau textului ales in variante multiple pe suprafata pozei.

Pasul 3 ne da posibilitatea de a downloada toate imaginile in format zip sau una cate una.

Enjoy!