| MihaelaSorina a întrebat:

cum pot sa sterg din computer un program?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce sistem de operare folosești; Eu am să îți spun la Windows și la Ubuntu Linux.
Ubuntu:
Ai două posibilități: fie din centrul software Ubuntu fie din synaptic.
Din centrul software ubuntu îl deschizi din meniu și cauți programul la software instalat, selectezi programul și îi dai „elimină"; tot la fel se procedează și din synaptic numai că este recomandat, mai ales dacă nu ai Ubuntu tweak instalat să selectezi cu clik dreapta „elimină inclusiv configurația"
La Windows trebuie să intrii în start/control panel/add or remouve programs pentru Xp și pentru Windows 7 și Vista Start/control panel/programs/remouve a program.Succes