| Dutsa95 a întrebat:

Cum pot salva, datele in cazul in care apare ECRANUL NEGRU si datele mele sunt pe partitia pe care este instalat windowsul?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Datele tale alta data sa nu mai stai cu ele pe partitia pe care este instalat Windows-ul! Chestie elementara!
Iti faci back-up regulat la date, iarasi o chestie elementara!

Apoi vezi aici: http://www.epasystems.ro/windows-recuperarea-datelor/
Sau scoti hardul si il pui pe alt calculator!

| Radu284 a răspuns:

Te duci pe un alt calculator, faci un stick usb bootabil cu Linux (ceva gen Mint, desi exista distributii speciale pentru asta), bootezi de pe stickul ala, si iti transferi datele.

| CarTooNXD a răspuns:

Poti reinstala windows ul si sa pastrezi si fisierele vechiwinking

| frimiturel a răspuns (pentru CarTooNXD):

Si iti ramane o mizerie totala in users si program files.