| oanny17 a întrebat:

cum sa activez welcome screen? am intrat si la user account pa acolo dar nu merge.imi spune ca client services for net ware has disabled the welcome screen. alta metoda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa...si du-te in Control Panel, la Network Connections...gasesti Local Area Connection-->click dreapta pe conexiune-->Properties-->si dezinstalezi acel Net Ware bla bla

| telecomputer a răspuns:

Control Panel-> dublu-click Network Connections.
Click dreapta pe fiecare conexiune care iti apare, click Properties
La tab-ul General de la fiecare Local Area connection, selecteaza Client Service for Netware, si apoi click Uninstall.
Restart computer.
Control Panel-> User Accounts.
La Pick a task..., click Change the way users log on or off.
Click sa selectezi optiuneile logon si logoff care le doresti: Use the Welcome Screen or Use Fast User Switching.