| ☆ Danny☆ a întrebat:

Cum vad cat spatiu liber mai am in calculator?

Răspuns Câştigător
| pnKK a răspuns:

Intri in MyComputer si dai click dreapta>Proprietati pe partiti (driveru) pentru care doresti sa afli detaliile legate de spatiu dupa care iti va aparea o fereastra cu un grafic si capaciteatea expirmata in procente si in octeti.

5 răspunsuri:
| craniul a răspuns:

Buna,
aflii foarte usor te duci in my computer si dai proprietati pe fiecare partitie(exemplu disk local C sau D ma rog ce ai u si vezi cati gb mai ai u liberi sau ocupati...

fundita? primul care te ajuta am fost eu :X

| missouri a răspuns:

Intri in : My Computer.
Apoi, dai click dreapta pe Diverse ( D ), selectezi "Properties". Acolo iti apare un disc mare. Culoarea albastra reprezinta spatiul folosit, iar cea roz reprezinta spatiul gol.Asa faci si in Local Disk ( C ). Click dreapta,"Properties" si vezi acolo. happy

Sper ca te-am ajutat. big grin Mi-a facut placere. :*

~ Missouri.

| DeyCj a răspuns:

Pentru a vedea cât spaţiu mai ai pe HDD intră în My computer şi selectează o partiţie, apoi dă un click dreapta pe ea şi navighează la „Propieties(proprietăţi)", apoi în fereastra aceea va apărea peartiţia cu cât spaţiu ai liber maracată cu albastru respectiv cu roz pentru spaţiu ocupat.
La fel vei proceda şi pentru celelalte partiţii din My computer.
Sau dacă nu te interesează numai informatin atunci mai poţi aplica următoarea metodă, dar spaţiul îţi va fi afişat numai în procente(adică 20% liber, ertc):
My computer de unde vei selecta din bara de sus view(vizualizare)
deschide meniul ei şi navighează la Arrange icons by(aranjare pictograme după...) şî vei selecta din meniul acela „show in groups(afişare în grupuri)" şi mai sus free space(spaţiu liber).
Acuma partiţiile ar trebui să îţi apară ordonat în mY compter, începând cu ce ma plină şi terminând-use cu cea mai goală, respectiv unitatea de CD/DVD.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iou

| Craciun_Leonard_1972 a răspuns:

Buna cum pot sa descarc imvu