| Spawner007 a întrebat:

Bună!

Dacă îmi reinstalez Windowsul mi se vor şterge toţi viruşii?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

DA, daca ii ai numai pe C. Daca ii ai si pe celelate partitii prin diferite fisiere pe care le-ai transferat, atunci NU.
- Daca nu-i cureti din tot calulatorul, de fiecare data cand vei instala sistemul, ii vei baga la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă formatezi hard disk-ul... Adică dacă ștergi tot. Asta implică și reinstalarea sistemului de operare (Windows). Eu recomand să-ți instalezi Ubuntu. Îl folosesc de mai mult de un an de zile. Nu mai ai treabă cu virușii (pe Linux nu sunt viruși) și e gratuit. Vezi: http://ubuntu.ro/

| Alexxanndru a răspuns:

Da se vor sterge doar daca vrei tu sa formatezi Hardul.Am abut si eu PC-ul plin de virusi si am reinstalat Windowsul formatand si hardul si am scapat de ei.winking Funda? big grin

| Dany_Danyel_1997_LS4V a răspuns:

Auzi virusii nu ii poti sterge nici o data...dar ii poti tine sub control cu un antivirus dar asta nu inseamna ca trebuie sa il tii pornit tot timpul... daca il scanezi o data pe saptamana e suficient

| dany8753 a răspuns:

Da ti se vor sterge toti virusi si daca vrei u si tot din pc acuma cum vrei uwinking