| anonim_4396 a întrebat:

Buna de 2 zile mi-am reinstalat windows-ul(windows 7), totul ok...pana ieri seara cand mi-am deschis calculatorul si mi-a aparut asta: http://yfrog.com/f/69looolnp/ am lucratt la setarile palcii de retea si dupa aproximativ 3-4 minute am reusit sa ma conectez la internet dar, de fiecare data cand pornesc calculatorul imi apare acest lucru.Mentionez ca nu am internet de la cliknet ci am de la o retea privata de la noi din oras.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Andrrei a răspuns:

Trebuie sa specifici ai router sau ai un singur calculator?
daca ai router treaba este ca trebuie sa astepti cateva secund e pana se conecteaza el
daca ai un singur calculator trebuie sai faci o conexiune broadBand PPPoE fixezi userul si parola si salvezi sa ramana acolo permanent si de fiecare data cand aprinzi calculatorul dai click pe Network e in coltul dins tanga de lanca ces/data si dai conect pe acea conexiune PPPoE( ii poti da un nume sugestiv Internet sau Net sau stiu eu ce) -> revii cu intrebari daca ai nelamuriri

2 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Nici nu stiu ce sa spun, si la mine face la fel dar nu-mi arata mesajul, doar trebuie sa astept putin si singur se configureaza. La tine e alta chestie. Poate fi driver-ul de la internet (dar nu prea cred). Cel mai mult poate fi de la ei (cade netul). Mai testeaza cateva zile, daca iti persista problema incearca sa treci pe la ei si sa-i explici problema.
Bafta!

| BoRnY a răspuns:

Salut! Lasa cateva ore, poate zile, nu e de la tine, asa mi s-a intamplat si mie si eu sunt la RCS&RDS. Se va repara. Fundita?