| RobbyPh a întrebat:

Buna de ce daca downloadez ceva si o deschid prin notepad sau micrsoft office scrie in alta limba sau chineza nu stiu dar nu se intelege nimic de ce ce pot sa fac urgent plzpuppy dog eyes Dau

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ceva-ul ala care il descarci de pe net, in ce format este? Uita-te la ->Proprietati si in functie de format il poti deschide cu Adobe Reader de exemplu, daca e PDF.

| mixxjim a răspuns:

Fisierul respectiv ori nu este un fisier care sa poata fi citit prin notepad/office, ori este editat intr-o versiune de office superioara celei pe care o ai tu - de exemplu, daca tu ai office 2003 si fisierul respectiv este facut in office 2007 sau 2010 nu-l poti citi, vezi numai acele semne fara sens de care spui pentru ca nu le recunoaste.

| Misaila_Cosmin_1997 a răspuns:

Buna acel fisier este codat adica acel utilizator care a creeat fisierul a dorit ca acel fisier sa nu fie modificat si la codat deci nu ai cum sa citesti acel fisier deci nu ai ce sa faci