| RyGoLeTa a întrebat:

De ce imi apare mereu Automatic updates ca imi zice sa restartez calculatorul sau sa il restartez mai tarziu eu dau mereu pe tarziu dar tot imi apare.Cum sa fac sa scap? Din ce cauza imi apare? Imi cer scuze daca nu m-am exprimat corect dar nu stiu ce sa mai fac, nu prea ma pricep.Multumesc.Funda+voturi!

Răspuns Câştigător
| SinfulDesire a răspuns:

Recomandat este sa il lasi dar daca vrei sa il opesti uite cum faci

Click pe start -> control panel -> windows update -> Change Settings -> selecteaza never check for updates si debifeaza totu ce vezi bifat

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Lasa sa se faca update-urile care sunt obligatorii din windows si apoi nu mai apare. Intra in Start -> Control Panel -> System and Security -> Windows Update ->aici faci toate updateurile obligatorii si apoi ->Restart pc.
Dupa aceea nu o sa-ti mai apara.
Bafta!

| jabiilord a răspuns:

Daca ai Windows cumparat (nepiratat) e de preferat sa il lasi sa isi faca update-urile.
Daca vrei sa nu te mai intrebe in momentul respectiv de restart atunci poti face asa:
Click dreapta pe My computer --> Manage--> Services and aplication --> Services --> cauti serviciul numit "Windows Update", dai dublu click pe el si ii dai STOP.
Daca vrei sa nu te mai sacaie deloc atunci la optiunea de start din Automatic (in mijlocul ferestrei) il treci pe Manual sau Disable.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare viziteaza si: http://www.tutorialepc.ro

| CrazyTeenager a răspuns:

Updateaza-l.

| DjYeti a răspuns:

Lasa-l sa se restarteze si sa isi faca update-urile, asa e cel mai logic si cel mai binehappy