| Irina465 a întrebat:

Bună! De curând întâmpin probleme când intru la orele online și anume nu îmi sunt recunoscute difuzorul și mai ales microfonul laptop-ului de către aplicațiile Meet și Zoom(mai ales). Ma întrebam dacă a mai pățit cineva asta și dacă știe cineva dacă pot sa,, îl repar" cumva si cum (ma gândesc la ceva configurări sau ceva de genul). Mulțumesc mult!
P.S.: laptop-ul este nou cu update recent facut la Windows 11.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, daca difuzorul si microfonul sunt activate, nu sunt puse pe "Mute" sau la volum mic!
La microfon trebuie sa fie activat si Booster, sa fie mai sensibil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Reinstaleaza ti din nou zoom

| Irina465 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am încercat asta și tot nu merge?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Irina465):

Instaleaza zoom pe telefon nu pe laptop, si va merge 100%