| Dainel a întrebat:

De curand mi s-a spart ecranul la laptop....alta poveste...l-am dat la reparat si cand mi l-au returnat (arata de parca l-au desfacut cu ciocanu) la scurta durata a cazut una din bucatile alea care protejeaza balamalele.La scurt timp apoi mi s-a rupt si una din balamale. Intrebarea mea este : unde pot gasi o carcasa completa pentru HP 1204 sq (pavilion g6)? (nu ma intereseaza pretul cat timp e noua) Funda big grin

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Carcasa NU ai sa gasesti niciodata noua doar folosita de prin service-uri! Bafta!

| Dainel explică (pentru lpavel):

Nu conteaza

| lpavel a răspuns (pentru Dainel):

Ei, atunci mergi la fiecare service pe care le stii si intreaba! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca nu vei gasi niciunde o carcasa noua, dar am observat ca sunt la mana a doua, trebuie sa googlesti "carcasa HP 1204" si gasesti. Dar ai fost la un service autorizat? Daca da, eu te-as sfatui sa sesizezi OPC.

Răspuns utilizator avertizat