| Dragosel_Dragos_1995 a întrebat:

De curand nu mi se mai aude in casca stanga,(2 zile) am incercat sa rotesc chestia aia laughing mentionez ca nici la boxa, nici la pc nu-mi merge casca stanga.

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

In cazul asta este clar ca e dusa mufa sau cablul. Ai urmatoarele variante:
Service, schimbi mufa singur, desfaci casca unde intra cablul si verifici contactele sau alte casti. Majoritatea castilor au mufa sensibila si se strica rapid.

9 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Control Panel>Hardware and Sound>programul driver audio (ar trebui sa fie ultimul)
Verifica acolo daca sunt egalizate boxele.
Sau reinstalezi driver-ul.

| Dragosel_Dragos_1995 explică (pentru NevastuicAaA):

Boxele sunt egalizate(linia e la mijloc)

| NevastuicAaA a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul audio

| NevastuicAaA a răspuns:

Dar boxa stanga merge? Daca boxele merg, s-a stricat mufa de la casti. Trimite castile in service daca ai garantie sau schimba mufa -> http://www.mygarage.ro/......-boxe.html

| Dragosel_Dragos_1995 explică (pentru NevastuicAaA):

Boss. boxele merg dar casca stanga numai merge decat daca staau intr-o anume pozitie

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Dragosel_Dragos_1995):

In cazul asta este clar ca e dusa mufa sau cablul. Ai urmatoarele variante:
Service, schimbi mufa singur, desfaci casca unde intra cablul si verifici contactele sau alte casti. Majoritatea castilor au mufa sensibila si se strica rapid.

| Otto2014 a răspuns:

Salut,trebuie sa-ti iei alte casti, probabil s-a defectat un fir, am patit si eu, si dupa s-au dus de tot.

| Dragosel_Dragos_1995 explică (pentru Otto2014):

Am incercat. nu-mi merge nici una

| Otto2014 a răspuns (pentru Dragosel_Dragos_1995):

Cumpara alte casti.