| Arukll a întrebat:

Bună! Deasupra noptierei cu televizorul am niște etajere pe care aveam așezate câteva plante. Le-am udat și am plecat din cameră. Cumva, niște apă s-a scurs și a căzut pe noptieră și implicit în rama televizorului. Când am observat, evident primul lucru pe care l-am făcut a fost să îl scot de la sursa de curent. Apoi am constat ca încă e perfect funcțional, se aude normal și imaginea (încă) e bună, cu o mică excepție. Prezintă o linie de la dreapta la stângă (fix zona unde a picurat), unde sub ea imaginea e puțin mai închisă la culoare. L-am scos din nou din priză și am încercat să îl usuc cat mai bine. Și acum urmează întrebările mele. 1) După ce apa o să se usuce complet din el, care sunt șansele să își revină, iar linia aceea să dispară? 2) Încă este în garanție, oare îl acceptă dacă îl duc?
Vă mulțumesc mult pentru eventualele răspunsuri! Și știu, o idee foarte proasta să îmi pun plantele deasupra lui. Acum asta este, când ești prost înveți din greșeli…????

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă se usucă complet, posibil să meargă bine.
Garanția va fi contra cost (dacă vrei -pentru că te vor suna să te întrebe dacă vrei să îl repari contra cost sau nu), pentru că oamenii vor observa apa uscată din el.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1?
2 inundarea nu face obiectul

| dullcat a răspuns:

Nu stim.Ramane pentru tine sa afli.Garantia nu acopera astfel de accidente. Data viitoare toarna mai putina apa, nu sa dea pe afara din farfurii.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Nu ai garantie pentru apa turnata in el.