| Vampiress a întrebat:

Deci,calculatorul meu se opreste automat de fiecare data cind privesc un film.Merge in jur de 15-20min..Este din cauza temperaturii calculatorului deoarece cind privesc filmul ea creste pina la 96 de grade si apoi scade.Ce trebuie sa fac sa nu se mai stinga.(Am citit undeva ca trebuie sa-l curat de praf.L-am curatat si nu a ajutat cu nimic)

3 răspunsuri:
| IMaster a răspuns:

Cel mai bine cheama pe cineva in domeniu sa verifice piesele 96 de grade ce spui tu acolo nu e tocmai ok...

| ion1731 a răspuns:

Nu ai incercat sa schimbi sistemul de operare, poate ai vreun " vierme", si 6 de grade nu e deloc normal, o fi ceva gen hardware defectat... ce marca laptop ai? nu l-ai scapat pe jos sau ceva de enu? Mai bine l-ai duce la un service specializat ca nu-i a gluma.

| MunteanuIoan a răspuns:

I-ai schimbat pasta de la procesor/placa video? I-ai curatat ventilatoarele?