| ☆ Danny☆ a întrebat:

Deci cand vb pe mess cu cineva, ceea ce am vb se salveaza undeva in calculator? Daca da unde? Si...cum pot face la mess sa nu mi se mai salveze ceea ve am vb in arhiva sau ma rog?

12 răspunsuri:
| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

In calculator nu cred ca se salveaza discutia. Insa se salveaza in Yahoo Messenger ( YM! ). Daca vrei ca, convorbirile tale sa nu mai fie salvate urmeaza pasii:
-intra in fereastra de YM! ( mess );
Sus, ai mai multe optiuni :Messenger, Contacts, Actions si Help;
-dai click pe "Messenger";
-de acolo selectezi campul "Preferences";
Daca vrei mai usor, fara atatea click-uri, tasteaza direct Ctrl + Shift + P
Ti-a aparut o noua fereastra. Din tabelul din stanga selectezi optiune "Archive". In dreapta ti-a aparut o fereastra in care te intreaba daca se salveaza toate mesajele in arhiva. Ai 3 optiuni. Pentru a nu se mai salva conversatiile, selectezi ultima optiune. Dai "OK" si totul e rezolvat.

Pa-pa!

| Slavian a răspuns:

Intri la Messenger -> Archive si selectezi "No, do not save any of my messages.

| Derye a răspuns:

@Lavinia are dreptate. Si... da, se salveaza si in PC!
Totusi... poate iti vor trebui candva.

| adrian_7273 a răspuns:

Se salveaza in folderul de la yahoo mess. In subfolderul archive. Ca şă nu iţi mai salveze arh te duci la preferinte -> arhiva -> numi salva arhiva.

| Papusha lui =p~ a răspuns:

Dai sus la Messenger [ in lista de id`uri ]. dupa la privacy option. acolo ai o lista lunga. selectezi Archive. si dai la " Yes, save all of my messages ". :*.

| Anders a răspuns:

Buna, pe mess se poate seta daca iti salvezi mesajele sau nu. Pentru asta, dupa ce ai intrat pe contul tau de mess, tine apasat tastele CTRL+SHIFT+P, si ti se va deschide o fereastra de interogare. Acolo poti bifa sa se salveze mesajele in arhiva, sa le salveze pana dai log out, sau sa nu le salvezi deloc. Aceste mesaje se salveaza in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\CONTUL TAU\Archive\Messages\. Sper ca a fost de folos si ai inteles

| misshu a răspuns:

Intrii in preference, de acolo, in parte stanga ai archive, si trebuie doar sa bifezi NO, DO NOT SAVE.bla-bla-bla.
Conversatiile se salveaza in folderul yahoo, din program file, acolo in messenger si la profile ai archive!

| vlad audi 2010 a răspuns:

Nu cred ca ti se salveaza. nici nie nu mi se salveaza.

| MysteriousVIP a răspuns:

Poi simplu, ca sa nu iti mai apara intra pe mess...sus dai pe Messenger->Preferences->Archive si bifeaza No, do not save any of this mesages.si mesajele se salveaza in C/Program file/Yahoo/arhive ceva de genu... fundita :d?

| Gabytzsa96 a răspuns:

Bunabig grin.sa sti ca tot ce vb se salveaza in calculator si mai exact in loca disk c...program files.yahoo.messenger...logs.si la network_user si network_user 1.sucess:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dany pai eu cred ca ai inebunit de tot! gafgqtwr5t3wecfg3etg3