| StoicAnalysis a întrebat:

Buna dimineata! Intampin o dilema si as avea nevoie de pareri de la cei ce cunosc bine domeniul sau au deja un produs.

Vreau sa imi cumpar o trotineta electrica pentru a ma deplasa prin oras in scopuri profesionale cat si personale, adica zi de zi. De obicei merg pe jos de acasa pana la servici si viceversa, dar urmeaza sa incep si o facultate, si cum deplasarea cu autobuzul o sa imi fure timp pretios de la munca pana la facultate si inapoi, nu am de ales decat sa imi cumpar una. Am facut un mic research in industria trotinetelor si am dat de doua posibile modele. In trebarea este:
Care dintre ele merita sa cumpar?
https://www.aeriumshop.ro/......-pro-neagr
SAU
https://trotineta-electrica.compari.ro/......604958133/
Tin sa mentionez ca am un buget de 2500 de lei sa dau pe una. Mai mult nu pot aloca. Si daca cineva dintre voi se pricepe foarte bine la trotinete si are una mai buna, poate sa-mi dea idei sau sfaturi si pentru alte modele.

4 răspunsuri:
| niiiiy a răspuns:

Daca bugetul tau este de 2500 de lei, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 ar putea fi o alegere buna, deoarece este un brand de incredere si ofera o calitate ridicata a produsului. Totusi, daca vrei sa explorezi si alte optiuni, cauta trotinete cu caracteristici precum autonomie a bateriei, viteza maxima si greutate suportata care sa fie potrivite pentru deplasarea ta zilnica.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2: Autonomie 45 km, viteza maxima 25 km/h, motor puternic 300W, greutate suportata 100 kg, sistem franare dubla (frana disc + electrica).

Trotineta electrica AERIUM AOVO PRO: Autonomie 30 km, viteza maxima 25 km/h, greutate suportata 120 kg, sistem franare dubla (frana disc + electrica).

Decizia finala depinde de preferintele si necesitatile tale. Verifica si alte detalii importante. Succes la alegere!?

| StoicAnalysis explică (pentru niiiiy):

Eu cantaresc 65 kg, chiar nu imi fac griji de pierderea vitezei din pricina asta. Am o dilema insa, pentru ca xiaomi, nu specifica ca ar fi water proof fata de Aerium care specifica asta. Sunt mai mult inclinat spre a fi water proof pentru ca vor fi si zile ploioase avand in vedere ca voi merge zilnic cu ea. Nu vreau sa fie waterproof la modul de a ma baga in lac si rauri cu ea laughing, ci la modul ala in care o simpla ploaie nu imi va strica mijlocul de transport.

| niiiiy a răspuns:

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 nu este water-proof. Poate rezista la ploaie ușoară, dar nu e recomandat să-l folosești în ploaie abundentă sau sub apă

| StoicAnalysis explică (pentru niiiiy):

Am vazut, m-am decis oricum, cedez puterea bateriei si a km/h in favoarea rezistentei la praf si la apa. Aerium avand un IP de 64, imi ofera o rezistenta la ploi normale si in totalitate la praf. Multumesc oricum pentru parere.