| alexandrubt13 a întrebat:

Buna! intreb am retea spatiul casei cu ruter telecom cu un cod de retea, pe unul din laptopuri Dell imi merge reteaua din casa wi-fi si altele de pe telefon pe altul HP nu imi merge decat cuplat prin cablu la ruter la reteaua din casa in schimb pe Orange si alte retele telefon wi-fi imi merge super care ar fi motivul, poate imi raspunde un profesionist

1 răspuns:
| Batmanel a răspuns:

Ai omorat limba romana, rip.
Verifica daca ai acoperire wi-fi de la routerul telekom in camera unde e HP-ul, sau daca nu iti vede nici-o retea, inseamna ca nu ai instalat driverele cum trebuie pe el.