| albina08 a întrebat:

m-am mutat de curand cu chirie, in baie am doua surse de lumina - spoturile de la oglinda si pe tavan - cum este normal la orice om in casa - buun, cand m-am mutat am constatat ca merg numai spoturile nu si becul din tavan( azi am vazut ca nu era bec), spoturile s-au ars astazi - si am hotarat sa pun un bec in tavan - dar nu merge - becul este nou l-am incercat la o lampa de birou si merge perfect dar cand il infiletez in tavan nu merge - am apasat pe intrerupator de 100 de ori, intrebarea mea este : e posibil sa nu fie curent in tavan, decat la spoturi? va rog sa nu radeti de mine sunt fata, tanara si nu ma pricep la lucrurile astea, conteaza ca am incercat, astept raspunsurile voastre, pupici

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii si tu proprietarului sa repare instalatia electrica daca nu te pricepi