| Juhasz_Norbi_1999 a întrebat:

Ma intrebam daca nu exista undeva in Romania: Cluj, Timisoara, Bucuresti sau chiar si in alt oras, o facultate pentru web developer, sau in cazul in care nu exista daca la profilul informatica la UBB de exemplu dupa al 2-lea sau al 3-lea an se poate trece la ceva profil care e axact pe web development ca de ex php,html, js, etc.
Multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista pecializari de programare web... asta o inveti pe cont propriu. la facultate se fac principiile programarii, tu de dezvolti in ce ai nevoie

| AlexZen a răspuns:

Nu exista asemenea sectii cel putin in Iasi. Face probabil in sem 2 ceva Java, C++, HTML dar basic. Eu mi-am facut un cont pe CodeAcademy si am vazut ca sunt exact cursuri despre care ai intrebat tu mai devreme.