| Diva a întrebat:

Mi-am cumparat o camera web Trust Wb-5500T.Am mari probleme la instalare. Pc-ul nu o recunoaste si nu numai atat mai am error si cand deschid pc-ul.Cum sa o instalez am incercat de n ori dar in zadar.Mentionez ca am Xp Profesional Service pack 3 Version 2002. S-ar putea sa intampin probleme la instalare din cauza sistemului de operare? Precizez ca am urmai instructiuniile intocmai atat cele din manualul de utilizare cat si cele de pe site-ul oficial Trust.Multumesc pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| onubufonu a răspuns:

Incearca astfel:
1) mergi cu camera la un prieten care are tot XP sau preferabil Vista/Win 7;
2) incearca cu o distributie de Linux live (nu va trebui să instalezi). Uite aici (http://balaog.blogspot.com/2009/06/ia-ti-linux-ul-la-plimbare.html) cum poți să îl pui pe un stick și în 5 minute să îți testezi camera în Linux.

7 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Incearca sa conectezi camera la alt port usb eventual in locul unui accesoriu pe care il ai deja conectat si ti-l recunoaste apoi dai click dreapta pe My Computer-Properties-Hardware-Device Manager iar acolo iti va aparea slotul ca fiind ocupat de camera respectiva cu un nume dat de windows. Apoi nu ramane decat sa dai install evident cd-ul cu driver de la camera trebuie sa fie in cd-rom.Bafta

| adyth a răspuns:

Probleme nu sunt din cauza sistemului de operare. Garantat.

Nu stiu de ce camerele web sunt asa.si a mea a facut fite cand am instalat'o prima data...acelasi lucru, nu mi-o recunostea... din pacate nu'mi mai aduc aminte ce a facut tata ca sa mearga intr'un final.

| cristi27 a răspuns:

Daca ai netul prin firma de telefonie mobila nu iti merge este prea mica viteza si nu tio recunoaste.am eu prin orange netul si merge fprost tot netul

| Diva explică:

cristi27-nu am netul prin firma de telefonie mobila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exact camera din asta am si eu si ac versiune de windows, iar mie mi se intampla la fel k nu mi-a recunoaste... pana la urma am pus camera la laptopu lu sora mea (care are windoes vista) s a mers din prima fara instalare fara nimic... deci in concluzie nu e buna versiunea windowsului big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. mi-am luat o camera web trust wb-3320x.am urmat toti pasii din cartea pentru utilizarea dar cand ajung la amcap nu'mi apare imagine... ce pot sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti intrata tu