| alexalex289 a întrebat:

Buna mi-am cumpărat un dvd player și l-am conectat la un monitor fara boxe incorporate și fără jack audio, și am video dar nu am sunet. Cum as putea sa fac să am și sunet. Am și doua boxe prin casa, una bluetooth și alta cu doua difuzoare de la un PC mai vechi și am încercat să le conectez pe amândouă prin cablu la dvd player dar nu se aude nimic....cum se procedează? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai cablu HDMI?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca boxale tale nu au jack, atunci - mai mult ca sigur - nu au amplificator incorporat.
In acest caz, ai nevoie sa conectezi si un amplificator de sunet sereo (2 x 0.5-3W sunt suficiente in casa) pentru a auzi suetul.