| Clara_6276 a întrebat:

Microfonul se instaleaza, sau ceva!? Adica eu am casti cu tot cu microfon si inainte mergeau. mi-am reinstalat windowsu si acum nu mai mergesad! ce pot face?

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Pai ai instalat driverul propriu(daca ai primit vreun cd)? Sau daca nu vezi unde bagi mufa de la casti.Bago unde ai intrarea pentru microfon ca sa functioneze corespunzator.

4 răspunsuri:
| Suzy a răspuns:

Pai... vezi daca e bagat bine la spate, dar daca e bagat bine da clik pe Realtek HD Audio Manager ( cel mai des se gaseste in bara de start, dar daca nu intra la my computer si dai un search)->Microphone -> vezi sa nu fie nimic selectat pe acolotongue

Daca tot nu merge s-ar putea scel mai sigur sa nu corecpunda microfonul cu windows`ul pustongue

| virusake a răspuns:

Iti trebuie driver pentru placa de sunet. tongue
Microfonul e un device analog. Se conecteaza la un jack de 3. 5mm pe care din momentul in care l-ai contectat, trebuie sa ai si semnal. tongue

| avy a răspuns:

Cauta pe net driver pentru placa de sunet. apoi o instaleaza-l si o sa iti functioneze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai laba