| KamiM a întrebat:

Nu ma pot conecta la anumite site-uri cum ar fi facebook, tumblr, youtube si nici Messengerul nu merge.Cand scriu adresa imi spune : Conexiunea nu este sigură
Ați cerut ca Firefox să se conecteze în mod securizat la www.tumblr.com, dar nu se poate confirma securitatea conexiunii dumneavoastră.
În mod normal, când încercați să vă conectați în mod securizat, site-urile prezintă identități de încredere pentru a-și demonstra autenticitatea. Cu toate acestea, identitatea acestui sait nu poate fi verificată.
Dacă de obicei vă conectați la acest sait fără probleme, această eroare ar putea însemna că cineva încearcă să vă păcălească și nu ar trebui să continuați.
Alte site-uri merg foarte bine, insa cele pe care le frecventez zilnic nu. Ma puteti ajuta, va rog?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Probabil ai o versioune veche de firefox și certificatele de securitate ale browser-ului au expirat, data și ora sunt setate aiuirea sau ai un malware care blochează accesul la acele pagini sau chiar te redirecționează pe atele nesigure ca să te infectezi cu viruși.Succes
Recomand să le iei prin excludere:
O devirusare(oricum rău nu îi face la Windows) flosind avira rescue system de aici:
http://www.avira.com/......cue-system
de unde vei selecta spre download ISO și îl vei scrie pe un cd urmat de a buta de pe el și a scana sistemul cu mențiunea de a seta la antivurus să șteargă fișierele nu să le redenumească.
Updatează versiunea de firefox la ultima versiune.Așa e treaba cu softul de Windows este instabil și la unele apar versiuni noi și la 2 zile.
Dacă nu dă roade nici așa ia legătura cu mine în privat și încercăm un artificiu, daer e nevoie de dialog.Succes

| KamiM explică (pentru DeyCj):

Mersi mult pentru raspuns. Se para ca data era setata gresit.

1 răspuns: