| simi1989 a întrebat:

Buna,nu pot instala windows 10 in uefi pe un Acer aspire e5-573g in meniul boot nu imi apare usb-ul il potdau funda vedea doar in legacy,ce ar trebui sa fac? si cum pot face sa imi apara pe ecran cand dau litera mare sau mica, sau cand apas butonul on off sa imi apara meniul ala cu restart sleep?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in UEFI si activeaza la "Quick boot meniu" sau ceva cu boot optiunea de bootare de pe stick. Nu se poate sa nu existe. Mai incearca sa dezactivezi Secure Boot si sa activezi Launch CSM. Poti verifica si stickul daca pe alte unitati merge. Cu ce soft l-ai facut boot-abil?

| simi1989 explică (pentru Salontanul):

Cu rufus

| Salontanul a răspuns (pentru simi1989):

Da. Este cel mai bun.

| RAY a răspuns:

Pentru ca windowsul e piratat iar biosul vede asta, nu vede semnatura digitala simplu

Răspuns utilizator avertizat