| onecika a întrebat:

Ofer fundă!
Cum pot face un site gratis? Nu blog, dar site, cum ar fi unica,ro, perfecte, etc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand să cumperi domeniu.ro. Poți să-l iei de la rotld.ro și costă vreo 180 de lei. Dacă vrei un site serios, merită investiția. Pentru hosting poți folosi ceva gratis la început, gen: hostinger.ro :: Asta am făcut eu cu http://gand-bun.ro/ - Domeniu plătit ca să fie frumos: gand-bun.ro și nu gand-bun.abracadabra.blabla.com :)) Iar pentru hosting nu plătesc nimic. Am luat de la 000webhost.com :: Bine de știut că poți instala platforma Wordpress pe domeniu propriu... ceea ce te ajută mult. Nu mai reinventezi roata, ci instalezi și folosești. gand-bun.ro e pe platforma Wordpress.

9 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Website poti sa faci gratuit si usor pe www.ucoz.ro! E fain ca e in limba romana, ai hosting, spatiu nelimitat si adresa de tip nume.ucoz.ro/com - in plus iti poti atasa domeniul propriu!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro!

Mult Succes!

| JeffRider93 a răspuns:

Www.webnode.ro aici poti face un site gratis, daca ai cont (si nu iti cer bani daca vrei sa-ti faci cont) si pasii sunt simpli :D

| GabyB94 a răspuns:

Vad ca multa lume iti recomanda afacereata de la Romtelecom. Vezi ca pentru ala trebuie sa fii firma, iti trebuie CUI (cod unic de inregistrare) si e gratuit doar un an, apoi te pun sa platesti.

| coco4000 a răspuns:

Uite site gratis poti face despre orice
http://www.afacereataonline.ro/site/

| monia a răspuns:

Wix.com

| BadassFox a răspuns:

Foloseşte Wordpress, e cel mai simplu happy
Fundă?

| no5xmega a răspuns:

IToate site-urile gratis, ca si blogurile de altfel, te obliga sa ai in URL/adresa un subdomeniu care ii reprezinta pe ei.
Daca vrei site gen www.+++.ro/com/ etc va trebui sa cumperi un domeniu si hosting.