| Alexanoloniveanu a întrebat:

Buna! Recent am cumpărat un telefon și am transferat toate datele de pe cel vechi pe cel nou. Am intrat in poze și am văzut ca îmi apare,, spațiul de stocare iCloud este plin" eu având pe cel nou 128 gb iar pe cel vezi 32 gb. Cum fac sa am spațiu?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

ICloud nu este in telefonul tau, ci pe serverele lor, unde se pastreaza fisierele tale salvate (pozele, filmarile tale, etc.).
Trebuie sa intrii in contul tau iCloud si sa faci "curat", sa se elinereze spatiu.
Daca nici asa nu ai spatiu suficient pe iCloud, atunci poti inchiria spatiu suplimentar de la ei, contra cost.