| cataalecs96 a întrebat:

Buna seara am un telefon fodafone 246 fara cartela merge perfect daca bag cartela in el imi scrie "sim locked". Am incercat cu cartela de orange si de vodafone si tot acelasi rezultat.Cine ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| Darkmind a răspuns:

1.Nu merge decodat deci numai Vodafone.
2.Incearca cu alta cartela de Vodafone ca a ta s-ar putea sa fie blocata, stii ca daca bagi pinu de multe ori gresit se blocheaza iti tere puck si daca il gresesti si pela ai pierduto. Daca vrei poti sa te duci si la Vodafone sa ii intrebi pe aia daca telu mai e in garantie si mai bine.
3. Daca nu rezolvi nimic cu variantele de mai sus du-te la un service gsm si intreabai pe aia.BAFTA

1 răspuns:
| denisaa_3658 a răspuns:

Poate trebuie sa il decodezi.thinking