| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Am wondows xp si pozele care sunt facute la umbra mi le vede intunecate.De curand am fost la un amic care are windows 7 si pozele se vad superb.Intrebarea este: Stiti vreun program bun pe care sa-l descarc si instalez? Un program de vazut poze ma refer. Acord fundita cu cea mai mare placere, o sear buna.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu conteaza ce sistem ai. Regleaza culorile, atat de la butoanele monitorului cat si de la setarile placi video. Programe cu care sa vezi poze sunt o gramada, dar nu te ajuta cu nimic, tot asa se vor vedea. Le poti vedea cu "Paint" din Windows. Daca ai Microsoft Office instalat le poti vedea foarte bine cu "Microsoft Office Picture Manager". Cu amandoua poti si edita fotografiile. Dac vrei program,
uite unul bun:
http://www.irfanview.com/

4 răspunsuri:
| AndreeaLoveDeea123 a răspuns:

Buna! Pai acceseaza programe cum ar fi tonguehoto editor
Pe el poti Face sa fie poza mai luminata si sa scris pe sa-i pui rama ect...
Sper cam fost de ajutor
Funda?

| cine1cine a răspuns:

Cel mai bun program de văzut poze este xnview. Este gratis, consumă extreme de puține resurse! Trebuie să fi putin atent cum îl configurezi la inceput, mă refer atunci cănd il instalezi! Apoi il poți folosi cu incredere! Și dacă vrei program de editat pozele dar și pentru a le vedea, poți incerca photoscape.Cu photoscape poti sa le faci alb negru, sepia, cum dorești tu. Baftă!

| dReaml a răspuns:

Pai nu cred ca e de la windows, ar putea si de la placa video. Incearca PhotoScape sau PhotoEditor.
Succes :*

| johnyxus a răspuns:

Picasa e un bun program