| S3c0ndSh0t a întrebat:

Buna Seara! Deci am acest sistem:nvidia geforce fx 5500, ram 512mb ddr1, Procesor intel pentium 4 3000 Mgh de 3.0 ghz si as vrea sa joc si eu S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl si merge cam in reluare (spre dezamagirea mea) si mi-a zis cineva care avea aceeasi problema. Mi-a spus asa: si-a instalat un hack numit Speeder Xp.Cine poate sa imi zica si mie cum se proceaza cu acest program s-au poate sa imi recomande un program de acest gen si daca se poate un tutorial.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Fan7a a răspuns:

Uite ce iti trebuie sa iti mearga bine!

[b]Cerinte MINIME![/b]

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Intel Pentium 4 2. 0 GHz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB available hard drive space
128 MB DirectX® 8. 0 compatible card / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600
DirectX® 9. 0 compatible sound card
LAN/Internet connection with low latency Cable/DSL speeds for multiplayer
Keyboard, Mouse

[b]Cerinte recomandate[/b]

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1. 5 GB RAM
10 GB available hard drive space
256 MB DirectX® 9. 0c compatible card / nVIDIA® GeForce™ 7900 / ATI Radeon® X1950
DirectX® 9. 0 compatible sound card
LAN/Internet connection with low latency Cable/DSL/T1+ speeds for multiplayer
Keyboard, Mouse

[b]Cerinte maxime[/b]

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Intel Core2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB available hard drive space
512 MB DirectX® 9. 0c compatible card / nVIDIA® GeForce™ 8800 / ATI Radeon® X2800
DirectX® 9. 0 compatible sound card
LAN/Internet connection with low latency Cable/DSL/T1+ speeds for multiplayer
Keyboard, Mouse

| TocilaCristian a răspuns:

Ai cam avea nevoie de multe optimizari la pc, overclock si driver potrivit + setari driver si direct x ar merge cat de cat cu tot cu setari very low cu 640x480, eu voi testa jocul pe pc-ul meu am cam tot aceleasi componente si cu tot cu fx 5500 (placa fake) si 768mb ram, deci ai nevoie de de setari low intai si driver : 66.93 :
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=904 dai pe download (europe) si descarci driverul, stergi driverul care il ai si instalezi asta, apoi intri in driver si dezactivezi vsync- FORCE OFF VSYNC, ar mai fi niste setari care ar ajuta dar pentru moment doar dezactiveaza vsync, pentru overclock descarca riva tuner da core clock la 285mhz si memory la 380 mhz, daca mai ai nevoie de ceva sa ma intrebi.