| octav005 a întrebat:

Buna seara si LA MULTI ANI.
Am un ipod shuffle gen 4 si nu mai am cablu de incarcare, date pentru el.

Este acel cablu cu jack de 3, 5 la un capat si la celalalt este USB.
STIE cineva care este schema pentru a le lega eu?
Adica + si - de la usb, unde se leaga la jack si celelalte doua fire, multumesc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa legi daca nu ai?

| octav005 explică:

Am cablu cu mufa usb de altceva, si un jack cu 4 pini de la o pereche de casti. si nu stiu cum sa le leg\

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Cablul de încărcare pentru iPod shuffle de gen 4 ar trebui să aibă un conector USB la un capăt și un conector de 3, 5 mm la celălalt capăt. Conectorul de 3, 5 mm ar trebui să se conecteze la iPod, iar conectorul USB ar trebui să se conecteze la un computer sau la un adaptor de priză pentru a furniza curentul necesar pentru a încărca iPod-ul.

În ceea ce privește schema de conectare a cablului, acesta ar trebui să aibă trei fire în interiorul conectorului de 3, 5 mm: unul pentru semnalul audio, unul pentru masă și unul pentru alimentare. Acestea ar trebui să fie conectate în mod corespunzător la conectorul de 3, 5 mm pentru a permite încărcarea și utilizarea iPod-ului.

Dacă nu aveți un cablu de încărcare disponibil, puteți cumpăra unul de la o sursă de încredere sau puteți încerca să utilizați un cablu de încărcare standard de 3, 5 mm pentru a încărca iPod-ul. Vă recomandăm totuși să verificați întotdeauna cu atenție schema de conectare a cablului pentru a vă asigura că este utilizat în mod corespunzător și că nu există riscul de a dăuna iPod-ului sau altor dispozitive.