| Alecsx25 a întrebat:

Buna seara TPU,imi puteti spune si mie daca.WAV inseamna. audio, adica wav e format audio? daca nu care este cum se numeste?

5 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Da,este format audio. Waveform Audio File Format

| TellaPro a răspuns:

Da. Este ceva legat de o fila din sistemul audio.

| RTDRomania a răspuns:

Da,este un format audio, am vazut ca spanioli folosesc mult formatul asta

| al3xander a răspuns:

Da, este un format audio creeat de Microsoft (se mai cheama si WAVE, Waveform Audio File Format). nu prea este popular pentru ca nu comprima si fisierele audio in WAV sunt de dimensiuni foarte mari.

| MrGeo1975 a răspuns:

Waveform Audio File Format. Ocupa spatiu pe HDD sau SSD dar ofera o clautate foarte buna a sunetului. Si e folosit in continuare in lume.