| Calinm22 a întrebat:

Bună seara TPU. Nu știu ce s-a întâmplat.cu centrala termică pentru că nu mai vrea sa de-a apă caldă și tot pâlpâie un bec roșu și nici căldură nu mai dă, oare mă poate ajuta cineva? Centrala este lynx

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste in cartea tehnica, ce indica eroarea (in cazul tau palpairea becului rosu)!
Daca tot nu te descurci, suna la cel care a instalat /verificat centrala!

| darrio2007 a răspuns:

Presiune scazuta, de apa in circuitul ei. Gaze ai la aragaz?
Cu presiunea de apa o poti rezolva si tu foarte usor.
Din parghia albastra de sub ea si numai daca centrala are manometru de indicare a presiunii, ca sa nu o ridici prea mult. La presiunea apei ma refer.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vecinii au apă? Poate aveti o avarie in zonă si a oprit radet ul apa, sau s-a defectat centrala, in aceasta situatie suni luni firma care ti a instalat centrala sa vina ei sa vada cauza, trebuie sa ai bani deoarece constatarea si deplasarea lor costă, iar reparatia costă alti bani si vei afla tu de la ei ce are si cîti bani te va mai costa, nu umbla tu la ea sa nu explodeze, scoate o din priză si cheama i pe ei luni sa vina sa o verifice.

| Calinm22 explică (pentru aditimus):

Am văzut video-ul dar faza e că nu găsesc robinetul pentru pornirea apei