| Prostnuștiunimic a întrebat:

Buna seara, un link de descărcare fișiere zip android 4.2/4.3/4.4/5.0 și GAPPS urile va rog de unde pot descărca? PS as vrea sa fie o sursa SIGURA

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Softul ca să se potrivească trebuie să fie corespunzător cu telefonul. Deci trebuie căutat pe google softul android respectiv cu tot cu numele telefonului. Un soft mai sigur ar fi de la firma care a făcut telefonul, dar nu toate firmele dau softul, deci e în funcție de noroc. Se poate întâmpla ca un soft de la alt telefon să se potrivească, dar nu e sigur că merge. Telefonul poate să rămână blocat (cărămidă) sau să meargă parțial cum ar fi să nu mai meargă ecranul, touchscreen-ul, camera, wi-fi-ul și așa mai departe. Dacă se blochează de tot, probabil că nu mai poate fi schimbat nici softul cu altul mai bun și rămâne pierdut.