| dublud a întrebat:

Buna ...stateam si schimbam programele [ sunt pe digi cu satelit] si dintr-o data numai merge telecomanda. Orice apas, nimic. Eu nu obisnuiesc sa umblu pe televizorul asta pentru ca e a lui tata. eu am de la upc dar acum eram in camera cu televizorul digi vroiam sa pun pe muzica. Revin, telecomanda digi numai merge deloc in schimb cea de la televizor [ cu care il inchid si il deschid] merge. Am incercat faza cu aparatul foto si merge LEDul...Telecomanda arata asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:161&tx=59&ty=89&biw=1152&bih=763 e cea de a doua. Ce pot sa fac? :|

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| virus5381 a răspuns:

Incearca asa du-te aproape de decodor foarte aproape (poti chiar sa il atingi cu telecomanda) si apasa butoane in timp ce misti telecomanda pe suprafata decodorului. Daca o sa iti mearga inseamna ca bateriile iti sunt slabe daca nu inseamna ca so bulit receptorul de la decodor...

| dublud explică:

Nu's bateriile. am rezolvat. era de la antena

| Miina a răspuns:

Probabil i s-a terminat bateria.Si eu am patit asastraight face.
Incearca sa-i schimbi bateriilebatting eyelashes.
Pa-paa.>=d<