| anonim_4396 a întrebat:

Buna sti careva ceva site care compara procesoare de calculator?

7 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Degeaba le compari, ca de exemplu
Poti lua un quad core amd la ~300 lei vs un i5 la 950 ...si ajungem sa punem laolalta mere cu pere
Majoritatea siteurilor mint in legatura cu benchmark-urile, mai ales cpuboss/gpuboss

| CPAElites a răspuns:

Game debate

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Pe Game Debate ai note si toate specificatiile procesorului tau sau ale altor componente (placa video, placa de baza, HDD)!
Le poti compara foarte usor!
Si daca vrei, poti sa vezi daca PC-ul tau este compatibil cu orice joc vrei tu, iti zice la ce setari grafice iti ruleaza fara vreun program descarcat sau ceva! Iti alegi componentele si atat! (si daca iti faci un cont gratuit pe Game Debate, vei avea parte si de analiza fps-urilor pentru PC-ul tau!)
http://www.game-debate.com/

Sper ca te-am ajutat!;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cpu Boss