| poissooon a întrebat:

Buna!:*Stie cineva cum sa salvez poza de la yahoo messenger? Adica daca vorbesc cu cineva sa salvez fereastra cu conversatia si sa apara imaginea.Va rog numai daca stiti. fundita cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ioana241 a răspuns:

Este un buton pe tastatura pe care scrie print screen. El are rolul de a fotografia ecranul exact cum este in momentul in care apesi butonul. Te duci in paint ( program implicit al Windows ului pe care il gasesti in Start -> Accesorii ) dupa care Apesi combinatia de taste ctrl+V cand esti in Paint. Decupezi imaginea, si o salvezi. Si gata. Funda?

2 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Pai da print screen si apoi intra in Paint si dai la edit si paste. Apoi salvezi imaginea.

| poissooon explică:

Va rog explicati mai in detaliu